Haber

Yunanistan’ın Türkiye’deki depremzedelere yardımı sürüyor

Yunanistan’da Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremzedeler için toplanan battaniye, ilaç ve tıbbi malzemelerden oluşan insani yardım malzemeleri Türkiye’ye gönderildi.

Attiki Devlet Başkanlığı’nın uyumuyla Yunanistan Belediyeler Birliği ve Atina Tabipler Birliği’nin katkılarıyla toplanan yaklaşık 21 bin 500 battaniye, 7,5 ton ilaç ve 2,5 ton tıbbi malzeme, Pire’deki Barış ve Dostluk Stadı’ndan coşkulu bir törenle yola çıktı. tören.

Türkiye’deki depremzedelere çıkış noktasında ulaşmak için yola çıkan 46 TIR’ı Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Çağatay Erciyes ve Atina-Pire Başkonsolosu Mustafa Somuncu da takip etti.

Midilli’deki eski depremzedelerden destek

Midilli’nin Vrissa köyünde 2017 yılında meydana gelen depremde evleri yıkılan depremzedeler, Türkiye’ye yardım malzemesi gönderdi.

Yunan Devlet Televizyonu ERT’nin haberine göre, Vrissa köyü halkı depremzedeler için topladıkları “aşk paketleri” adını verdikleri yardım malzemelerini depremzedelere gönderilmek üzere Yunan Kızılhaçı’nın ilgili birimlerine teslim etti. Türkiye’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu